• Pon - Pt - 8:00 - 16:00
  • Sob - Nd - ZAMKNIĘTE

Rowery z Niską Ramą

Rowery z Niską Ramą

Kategoria rowerów z niską ramą, ułatwiającą wejście, jest stworzona z myślą o osobach, które mają trudności z pokonaniem wysokiej przeszkody przy wsiadaniu na standardowy rower z tradycyjną ramą. Rower z niską ramą charakteryzuje się dolną rurą ramy, która jest położona niżej niż w przypadku tradycyjnych rowerów, co umożliwia łatwiejsze wsiadanie i zsiadanie.

Rower z niską ramą może być szczególnie przydatny dla osób starszych, które mają ograniczoną elastyczność, oraz dla osób z niepełnosprawnościami, które mają trudności z podnoszeniem nogi na większą wysokość. Niska rama pozwala na bardziej ergonomiczną postawę podczas wsiadania i zsiadania z roweru, co redukuje ryzyko upadków i urazów.

Wielu producentów oferuje różne rodzaje rowerów z niską ramą, w tym rowery miejskie, rowery turystyczne, rowery rekreacyjne i rowery elektryczne. Konstrukcje tych rowerów mogą się różnić, ale ich główną cechą wspólną jest obniżona rama, umożliwiająca łatwiejsze przekroczenie nogą nadwozia.

Z reguły rowery z obniżoną ramą mają również ułożenie suportu (napędu wraz z pedałami) takie które pozwala na podparcie się nogami w pozycji stojącej.

    • Data

      2023-07-13

    • Udostępnij