• Pon - Pt - 8:00 - 16:00
  • Sob - Nd - ZAMKNIĘTE

Jak dopasować rozmiar roweru specjalnego?

Obrazek do artykułu o tym jak dobrać rozmiar roweru specjalnego

Przy wyborze roweru specjalnego ale również każdego innego, koniecznym jest dobranie wielkości ramy do wzrostu osoby, która ma korzystać z niego. W przypadku rowerów poziomych oraz takich gdzie rama ma duży zakres regulacji może to nie mieć takiego znaczenia, natomiast przy wszystkich rowerach w których zakres regulacji jest ograniczony, istotne jest to aby dobrać wielkość ramy do wzrostu.

Idealnym parametrem do określenia wielkości ramy jest tzw. “przkrok”. Jest to pomiar odległości kroku od podłoża. Stopy muszą stać płasko na podłodze w odległości około 15 cm. Zmierz tę długość, mając buty na nogach.

 

Taki pomiar pomoże nam dobrać wielkość roweru lub wielkość ramy. Przy wielu z modeli jest możliwość dopasowania lub zmiany wielkości ramy. Dopasowując prawidłową ramę możemy tez przewidzieć zakres wzrostu osób które mogą korzystać z danego roweru. Będzie to miało znaczenie w przypadku dziecka które rośnie. Odpowiednio dobrana rama pozwoli korzystać dziecku z roweru przez kilka sezonów.

Uzyskany pomiar będzie odległością nogi o siodełka przy maksymalnie wyprostowanej pozycji nogi podczas jazdy na rowerze. Tak więc ważne jest aby wielkość ta była w zakresie regulacji siodełka. 

Jeżeli pomiar będzie wskazywał np. 75 cm to wielkść o której mówimy (na rysunku wymiar d) piwnna być np. od 70 do 90 cm

 

Zostaw Komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *